Променева терапія (радіотерапія)

Багато хто боїться променевої терапії, тому що вважають, що опромінення радіоактивними променями страшніше і гірше, ніж хіміотерапія. Однак сучасні апарати влаштовані таким чином, що опроміненню піддається тільки та область, в якій могли залишитися ракові клітини, а здорові тканини не зачіпаються.

Це вдається за рахунок того, що з різних сторін йдуть вузькі пучки радіації в ложі пухлини концентруються, об’єднуються в пучок, утворюючи потрібну концентрацію впливу, що викликає загибель всіх ракових клітин. А розташування зони опромінення розраховується ще до початку лікування. При цьому моделювання проводиться індивідуально для кожного пацієнта.

Іноді «промені» призначають до операції, наприклад, для зменшення розмірів пухлини, але частіше її проводять після операції.

Її призначають пацієнткам з великими пухлинами, при метастазах в регіонарних лімфатичних вузлах, якщо пухлина розташовувалася в центрі або глибоко всередині грудей. Органозберігаюча операція, коли грудна залоза була вилучена в повному обсязі, як правило, є показанням для призначення «променів».Як правило, сеанси променевої терапії проводяться п’ять разів на тиждень протягом чотирьох-п’яти тижнів. Це амбулаторна процедура, тому потрібно буде кожен день приїжджати в лікарню. І пропускати сеанси не можна, щоб спрацював накопичувальний ефект.

ЛТ зазвичай не супроводжується серйозними ускладненнями, які вимагають призупинення або припинення лікування.

Після променевої терапії іноді може виникати променевий опік (в цьому разі необхідно звернути увагу лікаря на цю проблему), який добре лікується місцевими протизапальними і протиопіковими мазями.

X