Передменструальний синдром

Частина жінок протягом кількох днів до початку місячних починає почувати себе гірше.

Такі недомагання можуть мати фізичний або психічний характер. Можуть спостерігатися зміни настрою, роздратування або надвразливість, проблеми з концентрацією уваги. У деяких жінок погіршується травлення, починають опухати ноги та руки, збільшується вага тіла у зв’язку з затримкою в організмі води. Груди стають болючими на дотик, а часом також набухають. Шкіра стає жирнішою, на ній появляються прищі, а волосся швидше жиріє. Частіше виникає головний біль та біль в очах. Змінюється також апетит – як правило появляється підвищене споживання цукру. Через кілька днів таке недомагання зникає, аби знову появитися через кілька тижнів.

Всі ці симптоми викликані гормонами і залежать від овуляційного циклу: зміни у гормональному статусі з’являються в другій половині циклу, а отже, після овуляції та перед місячними. (Наприклад, набухання грудей спричиняє недостача прогестерону та надлишок естрогенів.)

Спостерігай за реакцією свого тіла. Чи регулярно появляються такi недомагання перед місячними? Чи починаються вони протягом однакового періоду?

Якщо протягом кількох циклів з’ясується, що такі симптоми є регулярними, треба змінити своє харчування на більш здорове за два тижні до початку місячних; не їж цукру, відмовся від кави та шоколаду. Їж якомога менше солі. Натомість споживай більше фруктів та зелених овочів, можеш також їсти різні види горішків (але не солені), зернята соняшника та гарбуза. Добре також приймати вітамінний комплекс В-групи. Запитай в аптеці про натуральні трав’яні засоби, які допоможуть тобі подолати цей період. Роби розслабляючу гімнастику для м’язів тазa.

У більшості жінок зазначені вище симптоми зникають зовсім, або принаймні значно зменшуються, якщо вони приймають пероральні протизаплідні таблетки (відбувається пригнічення овуляції).

Якщо з’ясується, що таке недомагання не проходить, а є постійним, звернися до лікаря-гінеколога, а краще – до гінеколога ендокринолога – за обстеженням та лікуванням.

Груди←Shift
X