Місячні

Найбільш помітною зміною в організмі дівчини в період дозрівання є поява місячних – поява регулярної кровотечі з родових шляхів.

Таким чином організм позбувається підготовленого до вагітності у матці шару – якщо не відбувається запліднення. Кров може мати слизисті згустки, а також може супроводжуватися болем в низу живота. Такий процес може тривати від трьох до семи днів, повторюється раз на місяць. Поява місячних, які також мають назву менструація чи місячна кровотеча, є ознакою фізичного дозрівання, інформацією, що дівчина є достатньо розвиненою, що може завагітніти.

Під час місячних можна купатися, плавати, займатися спортом. Заняття сексом протягом цього періоду може спричинити ризик виникнення запальних процесів статевих органів. Розповсюджене переконання, що під час місячних не можна завагітніти є помилковим. Жінки, які мають довші місячні і короткий цикл, можуть завагітніти під час місячних (більше про менструальний цикл прочитаєш у розділі, призначеному для жінок незалежно від віку). Місячні – особливо у ранній молодості – не обов’язково повинні бути дуже регулярними. Проте, потрібно відзначати у календарі дату початку місячних. Такий особистий календар місячних полегшить Тобі життя і стане при нагоді під час візиту до лікаря. Крім того, це призвичаїть тебе до спостереження за власним тілом.

Під час місячних використовуються прокладки чи тампони. Використання прокладок не вимагає якогось спеціального коментаря, натомість при використанні тампонів пам’ятай, що можна тримати один тампон в піхвi не довше, ніж шість годин. Навіть, якщо кровотеча не є сильною, міняй тампони регулярно, аби уникнути інфекції. Не забудь витягнути використаний тампон перед введенням нового, а якщо так сталося, що шнурочок відірвався, а тампон залишився в середині, негайно звернися до гінеколога, аби він його Тобі видалив.

Найновішою пропозицією гігієнічних засобів для місячних є менструальні прокладки Instead, доступні від недавна на разі лише в аптеках, а також їх можна придбати через інтернет. Вона має форму гнучкої мисочки, яку вводиться в середину. Вони виготовлені з м’якого, нетоксичного матеріалу, не викликають порушень бактеріальної флори піхви, максимальний час безпечного використання становить 12 годин. Їх використання дозволяє мати сексуальні контакти під час місячних. Однак, вони не виконують функцію контрацептиву, а також не оберігають від хвороб, які передаються статевим шляхом. Протипоказано їх використовувати безпосередньо після родів та аборту.

X